BOGUSŁAW KACZYŃSKI

strona oficjalna

autoportret

aktualności

książki

powiedzieli

galeria

wywiady

sklep

kontakt

baner-glowny1

Książki Bogusława Kaczyńskiego:

 

ADA SARI. KULISY WIELKIEJ SŁAWY

Po koncercie Ady Sari w Filharmonii Berlińskiej w 1924 roku jeden z recenzentów napisał: „Nie tylko nasze pokolenie będzie oczarowane Adą Sari, ale również potomność będzie o niej mówiła jako o jednej z największych śpiewaczek wszystkich czasów”. Jej pełne największych sukcesów tourneé artystyczne trwało niemal 30 lat i wiodło przez cztery kontynenty. Krytycy porównywali ją do największych gwiazd koloraturowych w całej historii wokalistyki, artystek tej miary, co Adelina Patti, Maria Galvany, Selma Kurz a nawet Nellie Melba i Maria Malibran.
Drugą część swego artystycznego życia poświęciła pedagogice, która stała się jej pasją i wielką miłością. Wykształciła plejadę znakomitych śpiewaków, bez których trudno byłoby wyobrazić sobie dzieje powojennej opery polskiej. Wielka Maestra.
Z biografii Ady Sari dowiedzą się Państwo, jaką drogą kroczyła do światowej kariery. Czy była to droga usłana różami, czy też wymagała pokonania dziesiątków przeszkód i przeciwności losu. Biografia ta odpowiada także na pytania, czy była szczęśliwa i jak wyglądało jej życie prywatne.

Miłej lektury!

ŁAŃCUT MOJA MIŁOŚĆ

Proponujemy Państwu naszą najnowszą pozycję wydawniczą, która w anegdotyczny i barwny sposób opowiada o legendarnym Festiwalu Muzyki wŁańcucie. O niezapomnianych majowych wieczorach i nocach, o pięknej muzyce i o niezwykłych polskich i światowych gwiazdach prezentujących swą sztukę w przepięknej Sali Balowej łańcuckiego Zamku. Przez dziesięć lat dyrekcji Bogusława Kaczyńskiego wszystkie koncerty transmitowane były przez Telewizję Polską i do dziś pojawiają się na ekranach telewizorów w kraju i zagranicą. 140 fotografii. Oprawa twarda. 428 stron. Książka jest pasjonującą lekturą, którą serdecznie wszystkim polecamy.

 

PROMOCJA ŚWIĄTECZNA:

Z okazji dnia Świętego Mikołaja i Wigilii Wydawnictwo Casa Grande wprowadza promocję na książkę „Łańcut, moja miłość”, bogato ilustrowaną i pełną anegdot o największych artystach świata.
Aktualnie cena wynosi 30,00 złotych, aż do wyczerpania nakładu.
Zachęcamy do zakupów w naszym sklepie internetowym www.sklep-boguslaw-kaczynski.pl

JAK SAMOTNY SZERYF

Na 457 stronach ożywają wspomnienia z dzieciństwa i młodości, ukazują się ciekawi ludzie oraz wspomnienia z licznych podróży. Oddzielny temat stanowi odważna i bezkompromisowa walka ze szkodnikami kultury polskiej: ministerialnymi urzędnikami, bezdusznymi samorządowcami, nieudanymi dyrektorami teatrów i nieodpowiedzialnymi reżyserami. Całość ilustruje 165 interesujących zdjęć. To książka, którą się czyta.

KIEPURA

Książka ukazuje wiele nieznanych faktów z życia legendarnego śpiewaka i gwiazdora filmowego. Starannie wyeksponowane zostały związki Jana Kiepury z Polską. Dawniej i obecnie. Ciekawa lektura dla tych, którym bliska jest pamięć o wspaniałym i czasami zadziornym „Chłopaku z Sosnowca”. Każdy powinien koniecznie przeczytać tę książkę.

SMAK SŁAWY

27 burzliwych często rozmów z wielkimi, światowymi gwiazdami, które opowiadają o swoich legendarnych karierach. Uczą też, jak kroczyć na Parnas sztuki. Bohaterami są wielcy: Pavarotti, Caballe, Nilsson, Barysznikow, Plisiecka, Lifar, Zimińska, Eggerth, Halama, Rostropowicz, Abbado i wielu innych. Każde życie opisanych gwiazd jest inne, ale każde wyjątkowe. Świetna lektura dla miłośników kultury i dla młodzieży, która marzy o wielkiej karierze.

TEATR KACZYŃSKIEGO - ROMA

Bogato ilustrowany album ukazujący świetność Teatru Muzycznego ROMA w czasie czteroletniej dyrekcji Bogusława Kaczyńskiego (1994-1998). 400 fotografii autorstwa Ireneusza Sobieszczuka, ukazujących światowy rozmach tej sceny i plejadę gwiazd, którzy tworzyli jej legendę (Brodzińska, Morka, Polańska, Długosz, Teliga, Sokorska, Wojnicki, Matulka, Laszczkowski, Bayer). Całość poprzedza dramatyczny i porywający tekst ukazujący kulisy zniszczenia ROMY przez urzędników i radnych z warszawskiego Ratusza.

DZIKIE ORCHIDEE

Książka – bestseller zwyciężyła w plebiscycie na „Książkę Roku” , a Kaczyński uznany został „Autorem roku”. Zbiór opowiadań poświęconych wielkim gwiazdom (Callas, Kiepura, Ada Sari) i słynnym muzycznym instytucjom (La Scala, Metropolitan Opera, Festiwale w Bayreuth). Cztery wydania w łącznym nakładzie 350 tysięcy egzemplarzy. Rekord w historii polskiego piśmiennictwa muzycznego.
„Dzikie orchidee” – pierwsza książka Bogusława Kaczyńskiego stała się bestsellerem wydawniczym i mimo ogromnego nakładu znikła w ciągu paru godzin z półek księgarskich. Do anegdot należą już opowieści o szturmie kupujących na lady księgarskie, o wybitych szybach, sforsowanych drzwiach i stratowaniu Kaczyńskiego przez napierający tłum wielbicieli uczestniczących w premierze „Dzikich orchidei” w salonie literackim „Expresu Wieczornego”.
Parę tygodni później „Dzikie orchidee” zdobyły w plebiscycie czytelników i księgarzy tytuł „Książki Roku”, Kaczyński uznany został „Autorem Roku”, a jury powołane przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich wpisało książkę na listę dziesięciu najpoczytniejszych tytułów.
„Ta niewielka książka napisana z lekkością, pasją i szczerą miłością do muzyki jest kopalnią wiedzy o gwiazdach, kompozytorach, premierach, operowych instytucjach i wydarzeniach, które wywarły przemożny wpływ na oblicze współczesnej kultury.
W ciekawej, często anegdotycznej formie autor potrafi opowiadać o tradycji, legendarnych primadonnach i tenorach, a także o rzeczach trudnych, z pozoru dostępnych dla wtajemniczonego kręgu miłośników opery. Tę książkę się czyta! Gorąco polecam ją amerykańskim wydawcom.”

Robert Jacobson (Nowy Jork)
edytor „Opera News”
największego na świecie magazynu operowego

 

autoportret   aktualności   książki   wywiady   galeria   wywiady   sklep   kontakt

Copyrights © 2014 by okpl 2014